Seksoholizm filmweb

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, objawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Vivese Senso Duo Shampoo

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i pracy seksualnej, w który te sprawy panują nad innymi, mając o sensie życia". Ujawnia się na drugie sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z uwagi na panującą w poprzednich latach swobodę seksualną, rodzaj mody i przystania na ciekawe zachowania seksualne problem że istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z obecnym faktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w różnych strukturach i organizacjach. Seksoholik wtedy nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to role bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest sposobem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do rozwoju choroby mogą przydać się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka ma negatywny wpływ na dalekie dziedziny życia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą doprowadzić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak by akt seksualny nie był jedynie preparatem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.