Kasa fiskalna elektroniczna

Kasa fiskalna novitus jest potrzebna osobom, które prowadzą naszą działalność gospodarczą, i ich wpływy przekroczyły wartości wyznaczone przez Ministerstwo Finansów.

W układu dnia do jakiegoś zakupionego przez użytkownika produktu należy wystawić paragon, który po dla klienta jest podstawą reklamacji, a dla pani, która powoduje działalność finansową stanowi przesłanką do wyliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Żeby to uczynić przydatne jest wydrukowanie codziennie - raportów fiskalnych dobowych a co miesiąc - raportów fiskalnych miesięcznych. Raport fiskalny (albo toż dobowy czy miesięczny) to list, który ogłaszany jest przez kasę fiskalną, który obejmuje takie dane jak ruch i stawki podatku w konkretnym momencie czasu (doba lub cały miesiąc), mający wyszczególnione stawki podatkowe i sprzedaże zwolnione z podatku. Celem takiego raportu jest wykazanie dobowego lub miesięcznego dochodu brutto, z wyszczególnieniem różnych stawek opodatkowania VAT.

Kiedy drukować raporty z kasy fiskalnej?

Jak stało wyżej wspomniane są dwa rodzaje raportów fiskalnych: dobowy i miesięczny. Jak same nazwy wskazują raporty z kasy fiskalnej daje się codziennie i raz w maju, na jego wynik.

Dobowy raport fiskalny drukuje się na wykonanie sprzedaży w danym dniu, do jego celu, czy do godziny 24:00. Jest jeszcze możliwość wydrukowania go później, a przed pierwszą transakcją w dniu kolejnym. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wydruk po godzinie 24:00 będzie stanowił już inną datę. Fiskalny raport dobowy ukaże nam łączną kwotę, na jaką zostały sprzedane skutki tego prawdziwego dnia.

Urząd Skarbowy musi także miesięcznych raportów fiskalnych. Raporty fiskalne miesięczne trzeba robić na efekt maja do północy, przed pierwszą transakcją w przyszłym dniu, który wprowadza nowy miesiąc. Raport miesięczny to list, umieszczany na kasie, który zawiera w sobie wszystkie wydrukowane wcześniej raporty dobowe. Taki raport pokazuje nam zestawienie wyników w krótkim miesiącu. Raport miesięczny produkuje się tylko raz w maju.

Jeśli raport dobowy lub miesięczny wykona się po północy, ale przed pierwszą sprzedażą i na raporcie będzie widniała inna pora nie ma czym się denerwować, bo nie ma potrzeb składania wyjaśnień w współczesnej myśli.