Frezowanie cnc w kamieniu

http://www.comarch-polkas.pl/2017/05/15/zamiana-cennika-programu-comarch-erp-klasyka/

Głównym celem obróbki ubytkowej jest nadawanie kształtu i wymiaru, a też chropowatości innego sposobie materiałom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie jedną z najbardziej pospolitych odmian obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, które stanowi wykorzystywane w moc przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy wydać na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To obecnie do ostatniej klasy możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, iż podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Zawsze w relacji z urządzenia, na jakim pracujemy, potrafi się zdarzyć, iż urządzenie może i wykonywać ruch posuwowy. Ale najczęściej trafia się, iż to rzeczywiście ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, że urządzenie, na jakim dajemy wspomnianą operację określane jest frezarką. Już na zbytu jest wiele sposobów frezarek. Możemy doliczyć do nich frezarki stołowe, a dodatkowo frezarki wspornikowe, do jakich należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe i poziome, a jeszcze frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a i nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Określając się na obróbkę materiału metalowego należy przede wszystkim wybrać odpowiedni sposób obróbki ubytkowej. Jest wtedy niesamowicie ważne, bowiem w współzależności od struktury naszego produkty powinniśmy dobrać dobre parametry jego obróbki.